כותבים בגני תקווה

עפרה גלברט אבני

סופרת מצליחה שכתבה למעלה מ 40 ספרי ילדים ונוער !

בעבר עבדה כספרנית בספרייה הציבורית בקרית אונו. יסדה וערכה עיתון מקומי בקרית אונו. בהמשך ייסדה וערכה את העיתון לילדים ולנוער "משהו", שיצא לאור במשך שש שנים, ועברה לעריכת ספרים לילדים ולנוער עבור הוצאות ספרים שונות.

כיום מנחה סדנאות כתיבה לילדים, עובדת במרכז לוין קיפניס לספרות ילדים במכללת לוינסקי, עורכת ספרי ילדים ונוער, מקיימת מפגשים עם ילדים ובני נוער, מרצה על כתיבתה ועל ספריה לסטודנטים, למורים, להורים, ולשוחרי ספרות ילדים, וכותבת.

זכתה בין היתר בפרס בינלאומי ע"ש יאנוש קורצ'אק לספרות ילדים, בפרס "זאב", בפרס היצירה ע"ש ראש הממשלה לוי אשכול ולאחרונה בפרס הספריות הציבוריות 2015 על הספר: החיים שלי, דוט.קום

מתוך נימוקי השופטים: 

"הסיפור הריאליסטי, שבמהלכו מתוודע הגיבור לסיפור חייו, מתרחש לאורך 4 חודשים, כשהאינטרנט הוא הכלי והאמצעי לפתרון חידות חייו. אלא שלצד העלילה העכשווית מתרחבת עלילת-משנה שחוזרת אל העבר שמלפני 12 שנים, ותימשך כנראה גם לעתיד הרחוק.
הסופרת משלבת בספר שני סגנונות, סגנון הספרות היפָה וסגנון הדיבור בצ'טים באינטרנט. עירוב הסגנונות מפתח מודעות מרתקת אצל הקורא להבדל שבין סגנון הדיבור לסגנון הכתיבה, ולהבדל שבין ספרות יפה לכתיבה דוקומנטרית. 
על כתיבה מעולה, עלילה מרתקת, שיעור מצוין בסגנון ופיתוח חשיבה מעמיקה - על כל אלה החלטנו להעניק לעפרה גלברט-אבני את פרס הספריות הציבוריות לשנת תשע"ה."

על עופרה גלברט-אבני - מתוך פרויקט "סופרים קוראים" -ארכיון הווידאו של כלל סופרי ישראל. היא מספרת על הרקע לכתיבתה, על התפתחות כתיבתה והעיסוק בנושא "איך האדם מוצא את מקומו בחברה"

 -

 

תפריט נגישות